Firma Adı İletişim Konum
AKILLI TEKNOLOJİLER MERKEZİ -AKİTEK
Fevziçakmak 10753. Sok. No: 7-C, 42050 / Karatay / KONYA / TÜRKİYE
İletişim: +90 444 1 251
Web: https://akitek.com.tr/
Salon: 3
Stant: 307A
Ürün Grupları
  • Analiz ve Olcme Cihazlari
  • Tarimsal Hizmetler
  • Traktorler
  • Traktor arka yukleyicileri

Akıllı Teknolojiler Merkezi (AKİTEK), temelini, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti eş finansmanıyla, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı nın Rekabetçi Sektörler Programı altında yaklaşık 5.000.000 tutarında fonlanmaya hak kazanmış bir proje olan Smart Technologies Design, Development and Prototyping Centre (STEDEC) ten almaktadır.Proje kapsamındaki temel hedef, bölgedeki tarım makinesi üreticilerinin Tarım 4.0 ile uyumlu akıllı teknolojilerle donatılmış yenilikçi tarım makineleri üretebilme kapasitelerini geliştirerek, onları uluslararası arenada daha rekabetçi hâle getirmektir. Bu bağlamda merkezin temel faaliyetlerinden en önemlisi, bölgedeki tarım makinesi üreticileriyle, akıllı tarım makineleri odaklı AR-GE projeleri geliştirmektir.Proje fonuyla AKİTEK in alt yapısı yüksek teknolojili mekanik ve elektronik prototipleme cihazları ve test ekipmanları içerecek şekilde kurgulanmıştır. Bu ekipmanlar endüstriyel 3B mekanik prototipleme cihazları, PCB prototipleme cihazları, gelişmiş 3B tarayıcı hem laboratuvar hem de saha ortamında ayrı ayrı kullanılabilecek test ve hassas ölçüm ekipmanlarından oluşmaktadır. Ayrıca merkezde, merkez bünyesinde gerçekleştirilen elektronik bazlı tasarımların elektromanyetik uyumluluk testlerinin yapılabileceği bir adet elektromanyetik test odası (anechoic chamber) bulunmaktadır.

Polimer (Plastik) 3D Prototipleme3D Prototipleme
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Talep edilen parçaların bölüm bünyesinde bulunan endüstriyel 3D polimer yazıcılar ile yapılan prototip düzeyinde üretin hizmetidir. Bölüm bünyesinde bulunan 2 adet polimer 3D yazıcının üretim boyutları sırasıyla; 20cm x 25cm x 33cm ve 34cm x 34cm x 60cm dir.

Metal 3D Prototipleme3D Prototipleme
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Talep edilen parçaların bölüm bünyesinde bulunan endüstriyel 3D metal yazıcı ile az adetli üretim (prototip) hizmetidir. Bölüm bünyesinde bulunan 1 adet metal 3D yazıcının üretim boyutları sırasıyla: 25 cm x 25 cm x 30 cm dir.

3D PCB Prototipleme3D Prototipleme
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Düzlemsel olmayan, herhangi kavisli bir yüzeye yapılan PCB baskı hizmetidir

PCB PrototiplemePrototipleme
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

8 katmana kadar (1-2-4-8 katman) az adetli PCB (baskı devre) üretim hizmetidir. İsteğe bağlı olarak üretilecek olan kartlar dizgisiz (sadece yapılandırılmış) veya dizgili (stok uygunluğuna bağlı olarak) olarak teslim edilmektedir.

Tersine MühendislikMühendislik
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Bölüm bünyesinde bulunan oldukça hassas (yaklaşık 20 µm ye kadar) optik tarayıcı ile verilen tarama hizmetidir. İsteğe bağlı olarak taranan parça nokta bulutu veya katı modeli şeklinde teslim edilebilmektedir.

Kalite Kontrol HizmetiMühendislik
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Bölüm bünyesinde bulunan oldukça hassas (yaklaşık 20 µm ye kadar) optik tarayıcı ile taranan parçanın, parçanın katı modeli ile üst üste bindirilip, üretim hatalarının tespit edilmesi hizmetidir.

PCB Test HizmetiMühendislik
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Bölüm bünyesinde bulunan hassas ve oldukça yüksek frekanslara (50 GHz) çıkabilen ölçüm cihazlarıyla, PCB ve uygun elektronik cihazların kapasite dahilinde her türlü testinin yapılması hizmetidir.

EMC Test HizmetiMühendislik
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Bölüm bünyesinde bulunan 9,4 m x 5,5 m x 6 m ebatlarındaki yankısız oda ile, elektromanyetik uyumluluk testi hizmetidir.

Firmanın kayıtlı temsilcilik bilgisi bulunmamaktadır.

Firmanın kayıtlı marka bilgisi bulunmamaktadır.