​KoronaVirüs (2019-nCoV) Bilgilendirmesi

KoronaVirüs (COVID-19) Bilgilendirmesi
Değerli Katılımcılar ve Ziyaretçiler;
Tüyap Fuarcılık Grubu’nun 2020 yılı için planladığı tüm fuarlar öngörüldüğü tarihlerde gerçekleştirilecektir. Belirtmek isteriz ki katılımcılarımızın, ziyaretçilerimizin, çalışanlarımızın ve tüm iş ortaklarımızın sağlığı her zaman önceliğimizdir.
Bu sebeple Çin anakarasındaki Hubei eyaletinde, Wuhan şehrinde görülen koronavirüs salgını hakkındaki gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Dünya Sağlık Örgütü (WHO)  ve T.C. Sağlık Bakanlığı’nın tüm yönlendirmelerine uyuyoruz.
Fuar alanlarımızda sizin alacağınız kişisel hijyen önlemlerini aşağıdaki uygulamalar ile destekliyoruz.  
  • Özellikle eller ile sık dokunulan yüzeyler, kapı kolları, bataryalar, tırabzanlar, tuvalet ve lavabo temizliğine bu dönemde ekstra özen gösteriyoruz.  Genel kullanım için dezenfektan ve dezenfeksiyon malzemeleri temin ediyoruz.
  • Tüm personele standart kişisel koruyucu önlemler konusunda farkındalık eğitimi veriyoruz. ör. kişisel hijyen, sanitasyon / dezenfeksiyon ürünlerinin kullanım sıklığı, vb.
  • El sıkışmamaları konusunda  tüm katılımcılara  ve ziyaretçilerimize tavsiyede bulunuyoruz
  • Genel alanlara kullanımınız için hijyen istasyonları kuruyoruz.
 
An itibariyle Mart ayı için seyahat engeline dair resmi bir açıklama bulunmamaktadır.Türk resmi makamlarınca seyahat engeline dair alınan aksi bir karar olmadığı sürece, Hubei (Wuhan) ve karantina bölgeleri dışında kalan Çin anakarasından gelecek katılımcılarımız ve ziyaretçilerimizi fuarlarımızda ağırlayacağız.
Tüyap Fuarcılık Grubu olarak konu ile ilgili gelişmeleri yakından takip ediyoruz.  Gelişmelere paralel güncel aksiyon planımızı paylaşıyor olacağız.  Daha fazla bilgi için yerel veya ulusal makamlardan gelen güncellemeleri lütfen https://www.who.int/  ve https://www.saglik.gov.tr/  adresinden takip ediniz.
Saygılarımızla,

Bursa Tarım ve Hayvancılık Fuarları Sona Erdi (2019)

Bursa Tarım ve Hayvancılık Fuarlarını
5 Günde 54 Ülkeden 221 Bin 889 Kişi Ziyaret Etti

Tarım ve Hayvancılık Sektörüne Türk İmzası

Coğrafi koşulları ve strateji konumu ile Türkiye, tarım ve hayvancılık sektörünün güçlü ülkelerinin başında yer alıyor.  İlerleyen teknolojisiyle gerek tarımda gerekse hayvancılıkta verimin artması için geliştirilen ekipman ve malzeme ihracatını da her yıl arttıran ülkemizde son açıklanan rakamlara göre; tarım makinaları sektöründe 2019 yılı ihracatının, 2018 yılı seviyesine göre yüzde 37 artarak 137 milyon dolar seviyesine ulaştığı gözlemlendi. Bu kapsamda Salı günü başlayan ve Cumartesi akşamına kadar sürecek Tüyap Bursa Tarım ve Hayvancılık Fuarları’nda sergilenen yerli tarım ve hayvancılık ekipmanları, sektör satışlarını arttırarak hem ülke ekonomisine hem de ülke ihracatına katkı sağlayacak.

Açıldı Bülteni - 2.5 Milyon TLye Traktör

Bursa Tarım Fuarı’nda 2.5 Milyon TL’ye Traktör
 
Tarım ve hayvancılık sektörünün kıtalararası buluşması BURTARIM 2019 ve Bursa 12. Uluslararası Hayvancılık ve Ekipmanları Fuarları, Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde 250 bin ziyaretçi hedefi ile kapılarını açtı. 14 ülkeden 285 firma ve firma temsilciliğinin katılımı ile 12 Ekim Cumartesi akşamına kadar sürecek organizasyonda, traktörden tohuma, hayvancılık ekipmanlarından sulama sistemlerine, tarımsal mekanizasyondan zirai ilaçlama yöntemlerine kadar birçok ürün sergilenecek.

Bursa Tarım ve Hayvancılık Fuarları Başlıyor

Tarım ve Hayvancılık Sektörlerinin Kıtalararası Buluşması Başlıyor

BURTARIM 2019 ve Bursa 12. Uluslararası Hayvancılık ve Ekipmanları Fuarları kapılarını açıyor.   8 - 12 Ekim 2019 tarihleri arasında Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde 14 ülkeden 285 firma ve firma temsilciliğinin katılımında  250 bin ziyaretçi hedefi ile kapılarını açmaya hazırlanan  fuarlar,  sektörün gelişiminde önemli rol oynayacak.

Bursa Tarım ve Hayvancılık Fuarları Sona Erdi

Bursa Tarım ve Hayvancılık Fuarları “58 Ülkeden 261 Bin 458 Ziyaretçi” ile Sektörün Ticaretine Büyük Katkı Sağladı

Güçlü ve sürdürülebilir tarım uygulamalarının son trendlerinin yer aldığı BURTARIM 2018 Bursa 16. Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı ile BURSA 11. ULUSLARARASI HAYVANCILIK VE EKİPMANLARI FUARI,  13 Ekim 2018 Cumartesi günü saat 18.30’da Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde sona erdi.
 
Modern tarımın tüm süreçlerinin yer aldığı fuarları değerlendiren Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü, “Tarım ve hayvancılık sektörlerinin tüm yapı taşlarının 75 Bin m2 alanda sergilendiği Bursa Tarım ve Hayvancılık Fuarları sektörden ilgi görerek sona erdi.  58 ülkeden 261 Bin 458 kişi tarafından ziyaret edilen dev organizasyon, beş gün boyunca oluşan iş hacmi ile traktör ve tarımsal mekanizasyon satışlarına, ülke ve bölge ekonomisine katma değer sağladı. 

Fiyatı 1.5 Milyon TL’ye kadar çıkan traktörlerin açık alanda, tohumdan bitkisel üretime, hayvancılık ekipmanlarından sulama sistemlerine, tarımsal mekanizasyondan zirai ilaçlama yöntemlerine kadar geniş ürün grubunun da kapalı alanda yer aldığı Fuarlar, üreticinin yüzünü güldürdü. Katılımcı firmalar tarafından gerçekleştirilen ürün lansmanları ile de son teknolojiler sergilendi.
 
Önümüzdeki yıl 8 – 12 Ekim 2019 tarihleri arasında Tüyap Bursa çatısı altında               17. kez düzenleyeceğimiz Bursa Tarım ve Hayvancılık Fuarlarında tekrar bir arada olmayı diliyoruz.” dedi.
 
Mali ve Tanzanya’dan İlk defa Ziyaretçi geldi, Geçtiğimiz Yıla Göre Yabancı Ülke Sayısında %11 Artış Sağlandı
                                  
İlk defa ziyaretçi ağırlanan Mali ve Tanzanya’nın da içinde bulunduğu; Avrupa'dan Asya'ya, Ortadoğu'dan Kafkaslara kadar geniş coğrafyadan alım heyetlerini ağırlayan Fuarları ziyaret eden ülke sayısında geçtiğimiz yıla göre %11 artış sağlandı.  Afganistan, Almanya, Azerbaycan, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Bosna Hersek, Bulgaristan, Cezayir, Çin, Etiyopya, Fas, Filistin, Fransa, Gana, Gürcistan, Hırvatistan, Hindistan, Hollanda, Irak, İran, İsrail, İspanya, İtalya, Karadağ, Katar, Kazakistan, Kırgızistan, Kuveyt, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Kosova, Libya,  Lübnan, Macaristan, Makedonya, Malezya, Mali, Mısır, Moldova, Nijerya, Özbekistan, Pakistan, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya, Sırbistan, Somali, Sudan, Suudi Arabistan, Tanzanya, Tunus, Türkmenistan, Ukrayna, Umman, Ürdün, Yemen ve Yunanistan’dan gelen 1000’in üzerinde iş insanı ile katılımcı firmalar arasında ticari iş birliktelikleri kuruldu.
 
Yurt içinden ise münferit ziyaretçilerin yanı sıra 80 ilden 1000’in üzerinde otobüs organizasyonu ile fuara gelen sektör temsilcileri, beş gün boyunca tarım ve hayvancılık sektörünün tüm dikkatlerini Bursa’ya çekti.
 
İkili İş Görüşmeleri Organize Edildi
 
T.C. Ticaret Bakanlığı koordinasyonu, BTSO, KOSGEB ve Uludağ İhracatcı Birliği desteği ile fuar merkezinde bulunan Uludağ Konferans Salonu’nda, yurt dışından gelen iş adamları ile katılımcı firmalar arasında  ikili iş görüşmeleri gerçekleşti.
 
 
Detaylı Bilgi İçin
 
KOSGEB tarafından desteklenen fuarlarımız hakkında daha detaylı bilgi almak için www.burtarim.com, www.bursatarimfuari.comwww.bursahayvancilikfuari.com ve www.tuyap.com.tr web sitelerini ziyaret edebilirsiniz.
 
Bahsi geçen Fuarlar; Tüyap Bursa Fuarcılık Anonim Şirketi ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası organizasyonunda,  T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı, T.C. Ticaret Bakanlığı,  Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB), Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği, TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası, Bursa Ticaret Borsası, Bursa Ziraat Odaları, TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi, Bursa İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği, KOSGEB ve Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin değerli destekleri alınarak, Türk Tarım Alet ve Makinaları İmalatçıları Birliği (TARMAKBİR) işbirliği ile hazırlandı.
 
Saygılarımızla,
TÜYAP BURSA FUARCILIK A.Ş.
 
 
 
Özge ŞAHİN
Proje Pazarlama Müdürü
ozgesahin@tuyap.com.tr           
T: 0 224 211 50 81 / 2144

Bursa Tarım Fuarı 9 - 13 Ekim'de

Bursa Tarım ve Hayvancılık Fuarları
Sektörün Nabzını Tutmak için 9 Ekim Salı’yı Bekliyor

 
Tüyap Tarım Fuarlarının gerek ziyaretçi sayısı gerekse metrekare bakımından en büyük buluşmalarından biri olan BURTARIM 2018 Bursa 16. Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı
Bursa 11. Uluslararası Hayvancılık ve Ekipmanları Fuarı
,
 
9 Ekim 2018 Salı günü kapılarını açmaya hazırlanıyor.  Bölge ve ülke ekonomisini canlandırma amacının yanı sektörün gelişimine, güçlü ve sürdürülebilir tarıma katkı sağlamayı hedefleyen fuarlar, Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde 13 Ekim 2018 Cumartesi gününe kadar ziyaret edilebilecek.

THY "BURTARIM 2018 Fuarı"nın Resmi Havayolu Oldu!

THY "BURTARIM 2018'' Fuarı'nın Resmi Havayolu Oldu

Tüyap Bursa Fuarcılık Anonim Şirketi ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası organizasyonunda 09-13 Ekim 2018 tarihleri arasında Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde, tarım ve hayvancılık sektörünün lider firmalarını buluşturacak olan, BURTARIM 2018 Fuarı’nın Resmi Hava Yolu, THY oldu.  Daha önce dünyaca ünlü birçok markanın ve etkinliğin resmi hava yolu unvanını üstlenmiş olan Türk Hava Yolları, 2018 yılında Burtarım Fuarı’nın ziyaretçilerini taşıyacak.
 

Tarım ve Hayvancılık Sektörlerine Fuar Bereketi - 52 Ülkeden 301.827 Ziyaretçi

Bursa Tarım ve Hayvancılık Fuarlarına                               
“52 Ülkeden 301.827 Ziyaretçi”
“Yurt dışı Ziyaretçi Sayısında %50 Rekor Büyüme”