Firma Adı İletişim Konum
AGROMAN TARIM MAKİNALARI İMALAT İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
75. Yıl Mah. 5307 Sok. No: 113/B / Yunusemre / MANİSA / TÜRKİYE
İletişim: +90 532 272 2831
Web: 
Salon: 3
Stant: 323B
Ürün Grupları
  • Tarim Makinalari
  • Diskli tirmik imalati

Agroman Tarım Makinaları Ltd Şti, 1971 yılında Manisa da kurulmuştur. Firmamız, faaliyet gösterdiği alanda 50 Yılı aşkın bilgi birikimi ve tecrübeyle tüketicinin hizmetindedir. Alanında uzman kalifiye personeli ve son teknoloji modern ekipmanları ile üretimini devam ettirmektedir. Tüm ürün ve hizmetlerimizde en önemli öncelik müşteri memnuniyetidir. ilkesiyle adım atan şirketimiz 1971 yılından itibaren Türk çiftçisine kuru üzüm eleme makinelerini üreterek her zaman çiftçinin yanında olmuştur. 1993 yılında Türkiye de bir ilki gerçekleştirerek üzüm bağlarının dibini çapalayan hidrolik omca altı pulluğu üretimine girmiştir. Şirketimiz gelişen tarım teknolojileriyle birlikte kendi tasarımı olan değişken çapraz ayarlı, hidrolik, sabit, tekerlekli, bağımsız diskli, bahçe ve tarla tipi diskaro çeşitlerinin üretimini yurt içi ve yurt dışı pazarında kullanıcılarına gururla sunmuştur. Firmamız bununla da yetinmemiş kuru üzüm eleme makinelerinin kullanım alanlarını genişleterek ayçiçeği-susam-çeltik-soya-buğday-antep fıstığı-haşhaş ve kuru domates eleme makinalarını hizmete sunmuştur. Kullanıcı ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak üzüm serme ve kuru üzüm toplama makinesini kombine şekilde 2019 yılı içerisinde yeni tasarımıyla çiftçisinin hizmetine sunmuştur. Agroman tarım makinelerinin üretmiş olduğu makineler Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Makinaları bölümünden ve Ankara Tamtest ten alınan deney raporlarıyla kalitesini tamamlamıştır. Agroman tarım makineleri her gün yurt içi ve yurt dışında gelişen teknolojileri takip ederek daha kaliteli daha verimli makinaları üretmenin heyecanıyla yarınlara güvenle yol almaktadır.

BAĞIMSIZ DİSKLİ DİSKAROBAĞIMSIZ DİSKLİ DİSKARO
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Anız işleme, tohum yatağı hazırlığı başta olmak üzere toprak işlemede etkin ve geniş kullanım yelpazesi olan bağımsız diskli diskaro, kombine tasarımıyla ürün maliyetini düşürür. Toprak şartlarına göre 15 km/h hızlara kadar kullanıldığında istenilen toprak işleme kalitesini yakalar. İş kapasitesinin yüksekliği, düşük yakıt daha az kimyasal ve daha az gübre kullanımına olanak sağlar. Çentikli 510 mm-560mm çapında her biri müstakil yataklanmış diskler, kauçuk yaylarla şaseye bağlanmıştır. Toprağın ve bitki artıklarının parçalanarak toprağa karıştırılması ve bu yapı sayesinde etkin ve yüksek performansta yapılabilir. Son yıllarda önem kazanan minimum toprak işleme uygulamaları için ideal bir makinedir. Toprağı devirmeden bitki artıklarını etkin bir şekilde parçalayarak karıştırmak ve daha hızlı bir şekilde bitkiye yarayışlı hale getirmek, dolayısıyla toprağın biyolojik dengesini yeniden kazandırmak bu makine ile mümkündür. Bu farkları bir sonraki üretim sezonunda görebilirsiniz.

V TİPİ ASMA OFSET DİSKARODİSKARO
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Asma tip ofset diskli tırmık pratik kullanımıyla bahçe tarımında ve küçük parsellerde tercih edilen bir ürünümüzdür. Traktör üç nokta askı sistemine bağlanarak kullanılır. 16-18-20-22-24-26-28 disk sayısı ve 510mm-560mm-610mm disk çaplarında modelleri mevcuttur. İkincil toprak işlemede, tohum yatağı hazırlığında, bahçe tarımında ağaç araları işlemede, yabancı ot mücadelesinde, gübreyi toprağa karıştırmada kullanılır. Disk yön açıları ön batarya ve arka batarya kolaylıkla ayarlanabilir. Ön-arka ve sağ-sol paralellik ayarları traktör askı kollarından yapılmalıdır. Bu ayarlar dışında ayarı olmayan kullanımı basit ve pratik bir üründür.

X TİPİ ASMA TANDEM DİSKARODİSKARO
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Asma tip tandem diskli tırmık dar alanlarda tercih edilen manevra kabiliyeti yüksek kullanımı pratik bir ürünümüzdür. Küçük güçlü traktörlerle kullanılabilir ve ayarlanması basittir. Tarla ve bahçe tarımında ikincil toprak işleme aleti olarak toprağı işlemede, karıştırmada kullanılır. Bitki artıklarının parçalanıp toprağa karıştırılarak daha hızlı bitkiye yarayışlı hale gelmesini sağlar. Bahçe veya tarlaya atılan gübrenin karıştırılmasında kullanılır. 20-24-28-32 diskli ve disk çapı 460mm-510mm olarak modellerimiz mevcuttur. Disk aralığı 175mm seçilerek parçalama etkisini arttırmak hedeflenmiştir. Çentikli disk seçeneği de daha otlu ve ağır toprak şartları için tercih edilebilir. Disk yön açıları bataryaların çatıya bağlandığı noktalardan ayarlanabilir. Çatı üzerindeki ağırlık bölmesine ilave ağrılık (kum torbası vb.) konularak mevcut iş derinliği arttırılabilir.

TEKERLEKLİ OFSET DİSKARODİSKHARROW
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Ofset Ağır Gobley Diskli Tırmık; isteğe göre 18 diskten 36 disk sayısına kadar katlamasız olarak imalatı yapılmaktadır. 22cm disk aralığında ve 560mm-610mm çap çentikli ve düz tip disk seçenekleriyle geniş bir model yelpazesi vardır. Model çeşitliliğimiz çiftçinin kendi şartlarına en uygun makine seçimine olanak verir. makinemizi birincil toprak işlemede derin iş derinliğinde kullanmamızı sağlar. Anız ve bitki artıkları parçalanarak toprak ideal bir şekilde karıştırılır. 25 dereceye çıkabilen disk yön açısı iyi bir toprak işlemeyi ve istenilen iş derinliğini sağlar. 2) HAFİF TİP TEKERLEKLİ GOBLEY Ofset tipli diskli tırmıkta; daha hafif şase ve farklı iş genişliklerinde, 460mm-510mm disk çapı alternatifleri ile daha ekonomik ve kullanımı kolay makine hedeflenmiştir. Yol durumunda iki adet tekerlek ile taşınmaktadır. Tekerlekler aynı zamanda tarlada iş derinliği ayarında kullanılabilmektedir. Yön açıları max 22 dereceye kadar kolaylıkla ayarlanabilmektedir. 24 disk sayısından 40 disk sayısına kadar farklı iş genişliklerinde üretimimiz mevcuttur. Traktör gücüne ve toprak şartlarına göre disk tipi ve disk sayısı tercih edilebilir. Disk aralığı 175mm dir. Bu; tohum yatağı hazırlığında toprağın daha iyi parçalanmasını ve yüzey düzgünlüğünü sağlar. Opsiyonel olarak arkaya bağlanan döner tırmıkla kombinasyon yapılmaktadır. Döner tırmık ekimden önce tarla keseklerinin kırılmasını ve tesviyesini sağlar ve ekim makinesi sorunsuz çalışır

TEKERLEKLİ TANDEM DİSKARO
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Tekerlekli tandem diskaro manevra kabiliyeti yüksek kullanımı pratik bir ürünümüzdür. Tekerlekli tandem diskaro disklerin dönme hareketiyle toprağı parçalayarak etkin bir havalandırma oluşturur ve tohum yatağı hazırlamada kullanılır. Bitki artıklarının parçalanıp toprağa karıştırılarak daha hızlı bitkiye yarayışlı hale gelmesini ve ayrıca tarlaya atılan gübrenin etkin bir şekilde karışmasını sağlar. Tekerlek aksamı sayesinde yol konumunda ve arazide kullanıcıya kolaylık yaratır. 24-28-32-36 diskli modellerimiz mevcuttur. Çentikli disk seçeneği de daha otlu ve ağır toprak şartları için tercih edilebilir.

DİPKAZANDİPKAZAN
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Toprağın uzun yıllar sürülmesinden dolayı çizi tabanının altında sıkışmış, bitki kök gelişimi yönünden yapısal özellikleri bakımından bozulmuş bir tabaka oluşur.Taban Taşı olarak adlandırılan bu tabaka kırılmadığı takdirde, ürün veriminde zamanla önemli derecede azalma meydana gelmektedir. Bu tabakanın kırılması amacıyla 40-60 cm derinlikte çalışan dipkazan kullanılmaktadır. Toprak işleme derinliği 25 cm olan pulluğa göre daha derin çalışan dipkazanın 3-4 yılda bir toprak kuru olduğunda 4-10 m aralıklar ile çekilmesi önerilmektedir. Dipkazanın doğru kullanılması ve uygulanması halinde verime yüksek oranda fayda sağlamaktadır.

Firmanın kayıtlı temsilcilik bilgisi bulunmamaktadır.

  • AMMAN