Bursa Tarım Fuarı 9 - 13 Ekim'de

Bursa Tarım ve Hayvancılık Fuarları
Sektörün Nabzını Tutmak için 9 Ekim Salı’yı Bekliyor

 
 
Tüyap Tarım Fuarlarının gerek ziyaretçi sayısı gerekse metrekare bakımından en büyük buluşmalarından biri olan
 
BURTARIM 2018 Bursa 16. Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı
Bursa 11. Uluslararası Hayvancılık ve Ekipmanları Fuarı,
 
9 Ekim 2018 Salı günü kapılarını açmaya hazırlanıyor.  Bölge ve ülke ekonomisini canlandırma amacının yanı sektörün gelişimine, güçlü ve sürdürülebilir tarıma katkı sağlamayı hedefleyen fuarlar, Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde 13 Ekim 2018 Cumartesi gününe kadar ziyaret edilebilecek.
 
Traktörden tohuma, hayvancılık ekipmanlarından sulama sistemlerine, tarımsal mekanizasyondan zirai ilaçlama yöntemlerine kadar geniş ürün grubu ile dikkat çeken Bursa Tarım ve Hayvancılık Fuarları, modern tarımın tüm süreçlerini gözler önüne seriyor. 20 ülkeden 400’e yakın firma ve firma temsilciliğinin stand açtığı buluşma, 300 binin üzerinde ziyaretçi hedefliyor.   
 
4 Bin m2’den 75 Bin M2 ye Büyüyen Fuar
 
Fuarlar ile ilgili açıklamalarda bulunan Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü; “Konusunda ülkemizin ve bölgesinin önemli buluşması olan Bursa Tarım ve Hayvancılık Fuarları yükselen ivmesi ile dikkat çekiyor. İlk kez 2003 yılında 2 salondan oluşan 4 bin m2 alanda açılan Fuarlar, geçen 16 yıl sonunda büyümesine devam ederek günümüzde 7 ayrı salon ve açık sergileme alanından oluşan 75 bin m2 alanda hazırlanan dev bir sektör buluşması haline geldi.  Ülkemizde düzenlenen tüm tarım fuarları arasında 7 iklim kuşağına uygun ürün yelpazesinin sergilendiği tek fuar olma özelliği taşıyan Fuarlar, tarımda kaliteli ham madde üretimi ve en doğru tarım işleme yöntemlerinin kullanılmasına katkı sağlayarak güçlü ve sürdürülebilir tarıma olanak sağlamaktadır.  Ürün çeşitliliğini ve verimliliği artıran teknolojik gelişmeleri ve yeni tarımsal üretim modellerini tüm ilgililere topluca sunacak olan Fuarlarda, katılımcı firmalar ürün lansmanlarını, sektördeki yeniliklerini ilk defa fuar alanımızda tanıtarak sektörde verimliliği arttıracaktır.” dedi.
 
4 kıtada bulunan 50’den fazla Ülkeden Alım Heyeti Organize Edildi
 
Fuar süresince; katılımcı firmaların pazarlama faaliyetlerini geliştirmek, çiftçileri yeni teknolojiler ile buluşturarak verimliliklerini arttırmak ve nihayet ülke ihracatının artmasına katkı sağlamak amacı ile Avrupa'dan Asya'ya, Ortadoğu'dan Kafkaslara kadar geniş coğrafyadan alım heyetleri organize edildi.              16 yıldır kıtalar arası ticari köprüleri kuran Bursa Tarım ve Hayvancılık Fuarları; Tüyap yurtdışı ofislerinin etkili çalışmaları ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası özel organizasyonu ile 50’den fazla ülkeden organize edilen 1000’e yakın iş insanını 5 gün boyunca ağırlayarak ticari iş birlikleri kurulması için zemin hazırlıyor. Tarımsal üretime ve ülke ihracatına katkı sağlayacak fuarlar, yurt içinden ise 80 ilden gelecek ziyaretçilere ev sahipliği yapacak.
 
Girişin ücretsiz olduğu Fuarlar, 09 Ekim Salı / 10 Ekim Çarşamba / 11 Ekim Perşembe / 12 Ekim Cuma            / 13 Ekim Cumartesi günleri  09.30 – 18.30 saatlerinde ziyaret edilebilir.
 
Bahsi geçen Fuarlar; Tüyap Bursa Fuarcılık Anonim Şirketi ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası organizasyonunda,  T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı, Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB), Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği, TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası, Bursa Ticaret Borsası, Bursa Ziraat Odaları, TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi, Bursa İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği, KOSGEB ve Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin değerli destekleri alınarak, Türk Tarım Alet ve Makinaları İmalatçıları Birliği (TARMAKBİR) işbirliği ile hazırlanmaktadır.
 
Saygılarımızla,
TÜYAP Bursa Fuarcılık A.Ş.
 
Özge ŞAHİN
Proje Pazarlama Müdürü
[email protected]            T: 0 224 211 50 81 / 2144
ÖNCEKİ SAYFAYA GERİ DÖN