BURSA TARIM ve HAYVANCILIK FUARI BAŞLIYOR

Kuruluşumuz Tüyap Bursa Fuarcılık Anonim Şirketi ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından,  T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, T.C. Ekonomi Bakanlığı, Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB), Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği, TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası, Bursa Ticaret Borsası, Bursa Ziraat Odaları, TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi, Bursa İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği,  KOSGEB Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı ve Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin değerli destekleri alınarak, Türk Tarım Alet ve Makinaları İmalatçıları Birliği (TARMAKBİR) işbirliği ile hazırlanan BURTARIM 2016, Bursa 14. Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı ile BURSA 9. ULUSLARARASI HAYVANCILIK VE EKİPMANLARI FUARI, 12 – 16 Ekim 2016 tarihleri arasında Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecektir.
 
Ersözlü;  “Her Yıl İvmesi Yükselen Uluslararası Fuarlar”
 
Avrupa'dan Asya'ya, Ortadoğu'dan Kafkaslara kadar geniş bir coğrafyaya hitap eden Fuarları değerlendiren Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü “2003 yılında 2 salonda, 4 bin m2 alanda açılan Fuarlar, geçen 14 yıl sonunda büyümesine her yıl devam ederek dev bir sektör buluşması haline geldi.  Bu yıl 22 ülkeden 451 firma ve firma temsilciliğinin katılımı ile 7 ayrı salon ve açık sergileme alanından oluşan toplam 75 bin m2 alanda düzenlenen Fuarlar, ülkemizde gerçekleşen tüm tarım fuarları arasında 7 iklim coğrafyasına hitap eden en temel özelliği ile dikkat çekmektedir.
 
Geçtiğimiz yıl;  46 ülkeden gelen 286.916 ziyaretçiye ev sahipliği yaparak traktör ve tarımsal mekanizasyon satışlarına büyük katkı sağlayan Fuarlara, bu yıl da yaklaşık 300 bin ziyaretçi gelmesi beklenmektedir.” dedi.  
 
Kıtalar Arası Köprüleri Kuran, Tarım ve Hayvancılık Sektörlerinin Dev Buluşması
 
Ülke ekonomisinde önemli bir paya sahip tarım ve hayvancılık sektörlerinde üretim yapan fuar katılımcısı firmalarımızın pazarlama faaliyetlerini geliştirmek, çiftçimizi yeni teknolojiler ile buluşturarak verimliliklerini arttırmak,  ülkemiz ihracatının artmasına olanak sağlamak amacı ile hem sanayi hem de tarım kenti olan Bursa’da hazırlanan Fuarlar, kıtalar arası köprüleri kurmaya devam etmektedir.
  
Söz konusu Fuarlar; Tüyap yurtdışı ofislerinin etkili çalışmaları, T.C. Ekonomi Bakanlığı ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası organizasyonu ile Almanya, Arnavutluk Azerbaycan, Bahreyn, Beyaz Rusya, Birleşik Arap Emirlikleri, Bosna Hersek, Bulgaristan, Cezayir, Hollanda, Fas, Fransa, Filistin, Gürcistan, Hollanda, Irak, İran, İsrail, İtalya, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Kosova, Kuveyt, Lübnan, Macaristan, Makedonya, Mısır, Özbekistan, Pakistan, Romanya, Rusya, Sırbistan, Slovenya,  Sudan, Suudi Arabistan,  Tunus, Türkmenistan, Ukrayna, Umman, Ürdün  ve Yunanistan’dan gelen alım heyetlerine ve münferit gelecek iş adamlarına ev sahipliği yapacaktır. Bu yıl da ülkemizin 78 ilinden organize edilen 2000’e yakın otobüs ile sektör ilgililerinin ve profesyonellerin fuarda olması sağlanmaktadır.
 
İkili İş Görüşmeleri Organize Ediliyor
 
KOSGEB ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası desteği ile 13 Ekim Perşembe günü Fuar merkezimizde bulunan Uludağ Konferans Salonu’nda,  yurtdışından gelen iş adamları ile katılımcı firmalarımız arasında  ikili iş görüşmeleri düzenlenmektedir. 
 
Bursa Tarım Kongresi 4. Kez Gerçekleşecek
 
Fuarlar ile eş zamanlı; TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası, TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi, Ziraat Odaları Bursa İl Koordinasyon Kurulu Başkanlığı ve T.C. Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi işbirliğinde dördüncü kez organize edilen Bursa Tarım Kongresi,Küresel ısınma ve ekonomik kriz kıskacında tarımteması ile 13 – 14 – 15 Ekim 2016 tarihlerinde Çekirge Konferans Salonu'nda gerçekleşecektir.  Ayrıntılı bilgi için www.bursatarimkongresi.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz.
 
Dünya Çiftçi Kadınlar Günü Fuarda Kutlanıyor
 
T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Bursa İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü organizasyonu ile ilimizde bulunan kadın çiftçiler ve kadın girişimciler 14 Ekim Cuma günü Fuarımızı ziyaret edecektir.  Bursa üreten kadın derneklerinin üyelerinin yer alacağı organizasyon, güçlü tarım kaynaklarının yer aldığı ülkemizin güçlü kadınlarını sektörün önemli fuarında buluşturacaktır.
 
Salonlar İhtisas Konularına Göre Ayrıldı
 
Sektör ilgililerinin tüm programlarını fuar tarihine göre ayarladığı Fuarlar; yurt içinden ve yurtdışından gelen ziyaretçilerin kendi iklimi, kendi ürün grubu ile ilgili aradığı tüm ürünleri aynı çatı altında bulabileceği bir platformdur.   Tarımsal mekanizasyon, hayvancılık ve ekipmanları, fidancılık, bitkisel üretim konularına tek çatı altında buluşturan Fuarlarda salonlarımız ihtisas konularına göre ayrılmıştır.
 
Salon 1, 3 ve 5'de Tarımsal Mekanizasyon,
Salon 2’de Hayvancılık ve Ekipmanları,
Salon 4 ve 6’da Bitkisel Üretim,
Salon 7’de Bahçe Ekipmanları, Danışmanlık, Finans ve İlgili Sivil Toplum Kuruluşları,
8. Bölüm olan Açık Sergileme Alanı’nda ise ülkemizin ve dünyanın en önemli üretici ve ithalatçı traktör ve biçerdöver firmaları ile tarım mekanizasyon firmaları yer almaktadır.
 
Ürün çeşitliliğini ve verimliliği artıran teknolojik gelişmeleri ve yenilikleri tüm ilgililere topluca sunacak olan Fuarlar süresince katılımcı firmalar sektördeki yeniliklerini ilk defa fuar alanımızda tanıtacaklardır.
 
Detaylı Bilgi İçin
 
KOSGEB Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı tarafından desteklenen fuarlarımız hakkında daha detaylı bilgi almak için www.burtarim.com, www.bursatarimfuari.com,  www.bursahayvancilikfuari.com ve www.tuyap.com.tr web sitelerini ziyaret edebilirsiniz.
 
Girişin ücretsiz olduğu söz konusu Fuarlar, 12 - 16 Ekim 2016 tarihleri arasında 09.30 – 18.00 saatlerinde ziyaret edilebilecektir.
 

 

ÖNCEKİ SAYFAYA GERİ DÖN